Nie byłoby Budżetu Obywatelskiego, gdyby nie ciekawe i potrzebne pomysły mieszkańców.
Zgłoszenie projektu do Budżetu Obywatelskiego Miasta Ostrów Mazowiecka jest bardzo proste.
Poniżej znajduje się instrukcja jak to zrobić.
Burmistrz ogłasza nabór propozycji Projektów na Platformie Budżetu Obywatelskiego oraz na tablicy ogłoszeń w siedzibie Urzędu Miasta.
W ramach Budżetu Obywatelskiego mogą być zgłaszane Projekty, które:
1) należą do zadań własnych Gminy, 2) nie naruszają obowiązujących przepisów prawa, 3) są ogólnodostępne dla mieszkańców, 4) są zgodne z przyjętą strategią i programami Miasta, 5) są możliwe do zrealizowania w trakcie jednego roku budżetowego, 6) realizowane będą na terenach stanowiących własność Miasta (mapa terenów miejskich znajduje się na Platformie Budżetu Obywatelskiego).
W ramach Budżetu Obywatelskiego nie mogą być zgłaszane Projekty, które:
1) zakładają wykonanie wyłącznie dokumentacji projektowej, 2) zakładają wykonanie jednego z elementów (etapów) realizacji zadania, które w latach kolejnych będzie wymagało wykonania dalszych jego elementów (etapów), 3) zakładają wykonanie budowy i remontów dróg, ulic, chodników lub ścieżek rowerowych, 4) generowałyby niewspółmiernie wysokie koszty związane z ich utrzymaniem w kolejnych latach.
Wnioskodawcą może być Mieszkaniec miasta.
Propozycję Projektu wypełnia Wnioskodawca na Wniosku stanowiącym wzór nr 1 do regulaminu.
Do Wniosku, o którym mowa w ust. 5, Wnioskodawca dołącza listę poparcia, podpisaną przez minimum 15 mieszkańców popierających dany Projekt, nie wliczając w to podpisu Wnioskodawcy Projektu. Lista poparcia stanowi wzór nr 2 do regulaminu.
Wzór Wniosku nr 1 i nr 2 jest dostępny na Platformie Budżetu Obywatelskiego (TUTAJ) oraz w punkcie obsługi Budżetu Obywatelskiego znajdującym się w Urzędzie Miasta.
Wypełniony Wniosek (wzór nr 1) wraz z listą poparcia (wzór nr 2), Wnioskodawca przesyła elektronicznie do Urzędu Miasta za pośrednictwem Platformy Budżetu Obywatelskiego lub składa w wersji papierowej w punkcie obsługi Budżetu Obywatelskiego znajdującym się w Urzędzie Miasta w terminie wyznaczonym w harmonogramie.
Wnioskodawca może złożyć więcej niż jeden Projekt.
Informacja o zgłoszonych Projektach będzie podana na Platformie Budżetu Obywatelskiego oraz na tablicy ogłoszeń w siedzibie Urzędu Miasta w terminie do 7 dni roboczych od zakończenia procesu naboru Projektów.
Przybliżony koszt realizacji Projektu określa Wnioskodawca. Ostatecznej wyceny dokonuje właściwa komórka organizacyjna Urzędu Miasta w procesie weryfikacji.
Koszt realizacji jednego Projektu nie może być wyższy niż 200 000 zł.
Korzystanie z witryny ostrowmaz.budzet-obywatelski.org oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies, które mogą być już zapisane w folderze przeglądarki na dysku użytkownika. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności.Akceptuj i zamknij