Jak weryfikujemy wnioski? Weryfikacja propozycji projektów do Budżetu Obywatelskiego Miasta Ostrów Mazowiecka przebiega w następujący sposób:
Zgłoszone przez Wnioskodawców propozycje Projektów do Budżetu Obywatelskiego podlegają weryfikacji formalnej oraz merytorycznej.
Weryfikacji formalnej dokonuje Zespół, który wystawia ocenę.
Weryfikacji merytorycznej dokonują właściwe komórki organizacyjne Urzędu Miasta lub miejskie jednostki organizacyjne, które wystawiają ocenę.
Przez wydanie oceny rozumie się m.in. szczegółowe zweryfikowanie szacunkowego kosztorysu dla Projektu oraz uznanie Projektu za możliwy lub niemożliwy do realizacji wraz z uzasadnieniem i ewentualnymi propozycjami alternatywnego rozwiązania dla Projektu.
W przypadku negatywnej oceny Wnioskodawca zostanie wezwany telefonicznie lub poprzez pocztę elektroniczną do uzupełnienia lub modyfikacji Projektu.
Wnioskodawca, który dokona stosownego uzupełnienia lub modyfikacji składa w terminie do 3 dni roboczych od dnia dostarczenia oceny, poprawiony Projekt, celem ponownego zaopiniowania. W przypadku braku uzupełnienia lub modyfikacji Projekt zostanie odrzucony.
Oceny formalnej i merytorycznej dokonuje się na formularzu, wzór dostępny TUTAJ.
Po analizie oceny formalnej i merytorycznej ostatecznej oceny dokonuje Zespół.
O wynikach ostatecznej oceny Zespół poinformuje Wnioskodawców pocztą elektroniczną na adres podany we Wniosku.
Informację o Projektach, które zostały pozytywnie ocenione podaje się do publicznej wiadomości na Platformie Budżetu Obywatelskiego oraz na tablicy ogłoszeń w siedzibie Urzędu Miasta w terminie do 7 dni od zakończenia opiniowania wszystkich Projektów, w kolejności alfabetycznej według nazwy Projektu, na formularzu stanowiącym wzór nr 4 do regulaminu.
Korzystanie z witryny ostrowmaz.budzet-obywatelski.org oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies, które mogą być już zapisane w folderze przeglądarki na dysku użytkownika. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności.Akceptuj i zamknij